Aktualitet

Mbetet në burg 45-vjeçari shqiptar që vrau shokun e tij pas sherrit në lokal

Shkruar nga Liberale
Mbetet në burg 45-vjeçari shqiptar që vrau shokun e tij pas

Autori 45-vjeçar i vrasjes mizore të mikut të tij 50-vjeçar, në lindje të Selanikut, ka kaluar sot “pragun” e prokurorit dhe hetuesisë.

Sipas informacioneve, 45-vjeçari me origjinë nga Shqipëria pretendon se ishte shok me viktimën dhe se mes tyre kishte pasur një sherr. Shkak i përleshjes dyshohet se kanë qenë çështjet financiare që kanë të bëjnë me viktimën dhe autorin.

Viktima dhe 45-vjeçari, me precedentë penalë, njiheshin me njëri-tjetrin dhe ishin ulur në kafe para ngjarjes. Një përleshje çoi në incidentin e përgjakshëm dhe sulmin me të shtëna.

“Kohët e fundit kam marrë kërcënime serioze për jetën nga viktima. Ka pasur dy incidente të dhunshme ndaj meje nga viktima dhe jashtë karburantit jam sulmuar sërish nga viktima”, tha ai.

Autori, i cili u dorëzua pasditen e së premtes, rreth orës 16:30, në prani të avokatit të tij, Thanasis Alexopoulos, ka treguar në polici se ku e kishte lënë makinën që po drejtonte mesditën e së enjtes dhe ku kishte lënë armën me të cilën ka vrarë viktimën.

Sipas informacioneve, i akuzuari ka hematoma dhe të nxira në kokë nga sulmi që ka marrë nga viktima me send jashtë karburantit dhe për këtë është urdhëruar ekspertiza.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH