Aktualitet

Mbajti të izoluar dhe keqtrajtoj një person, RENEA aksion në Peqin

Shkruar nga Liberale
Mbajti të izoluar dhe keqtrajtoj një person, RENEA aksion në

RENEA ka mundur të arrestojë shtetasin Seit Manhasa, i cili akuzohet se ka keqtrajtuar një person.

Mësohet se Manahasa e ka kqtrajtuar personin dhe e ka mbajtur të mbyllur në ambientet e biznesit të tij.

Menhasa nuk është një emër i panjohur për drejtësinë, pasi për disa javë ai u mbajt në qeli si i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e Emiliano Ramazanit, por kjo akuzë ra.

Nuk janë të qartë shkaqet apo rrethanat e kësaj ngjarje, si dhe policia, nuk e ka bërë të ditur identitetin e personit të dhunuar.

Paraprakisht bëhet me dije, se i dhunuari është një shtetas me banim në kryeqytet. Gjithashtu, nuk bëhet e ditur koha kur ka ndodhur ngjarja. Raportohet se operacioni është zhvilluar pas kallëzimit të bërë nga personi i dhunuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH