Aktualitet

Matura Shtetërore/ 30 mijë nxënës, provim sot në Gjuhë Shqipe dhe Letërsi

Shkruar nga Liberale
Matura Shtetërore/ 30 mijë nxënës, provim sot në

Maturantët do të zhvillojnë sot provimin e dytë të Maturës Shtetërore, ku do testohen për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë.

Provimi do të nisë në orën 10:00 deri në orën 12:30. Sipas Ministrisë së Arsimit dhe Sportit këtë vit janë 30 mijë maturantë në të gjithë vendin.

Kujtojmë se, në 1 qershor maturantët kryen provimin e gjuhës së huaj, ndërsa më 13 qershor do të zhvillojnë provimin e matematikës.

Ndërkohë që, lënda me zgjedhje është dhe provimi i fundit, i cili do zhvillohet më datë 19 qershor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH