Aktualitet

Emri/ Mashtruan qytetarin dhe i vodhën lekët, arrestohet 36-vjeçarja

Shkruar nga Liberale
Emri/ Mashtruan qytetarin dhe i vodhën lekët, arrestohet

Policia e Tiranës ka finalizuar një operacion, duke arrestuar për mashtrim një 36-vjeçare dhe shpallur në kërkim një tjetër. Këta dy persona prezantoheshin si administratorë të një banke dhe mashtruan një qytetar me faktin se ishte përzgjedhur si fitues i bankës dhe për rrjedhojë do të përfitonte interesa më të larta për depozitat si klient.

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë, nisur nga informacionet e marra në rrugë operative për dy shtetas që prezantoheshin si administratorë të një banke dhe mashtronin klientë me faktin se ishin përzgjedhur si fitues nga banka dhe për rrjedhojë do të përfitonin interesa më të larta për depozitat si klientë, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Interesat”, si rezultat i të cilit u arrestua shtetasja:

Valbona Golemi, 36 vjeçe, banuese në Tiranë.

Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi S.K.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë përvetësuar shumën 1.600.000 lekë të rinj, nga një qytetar që kishte depozita në një bankë të nivelit të dytë, duke e mashtruar atë me faktin se ishte përzgjedhur si fitues i bankës dhe për rrjedhojë do të përfitonte interesa më të larta për depozitat si klient.

Vijon puna, në bashkëpunim me Prokurorinë, për evidentimin e rasteve të tjera të mashtrimit që kanë kryer këta shtetas. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme hetimore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH