Aktualitet

Masakra gjatë festivalit me 250 të vrarë në Izrael, të rinjtë fshihen në shkretëtirë për të shpëtuar nga militantët e Hamasit

Shkruar nga Liberale
Masakra gjatë festivalit me 250 të vrarë në Izrael, të

Një masakër dyshohet se ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në jug të Izraelit, në shkretëtirën e Negevit.

Ekipet e shpëtimit thonë se kanë gjetur më shumë se 250 trupa të pajetë në vendin e një festivali muzikor të mbajtur në shkretëtirë dhe që ka rënë preh e sulmit të militantëve të Hamas.

Mediet e huaja kanë publikuar pamje nga përpjekja e të rinjve për t’u larguar teksa ndiqen nga grupet militante, ndësa në sfond dëgjohen të shtënat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH