Aktualitet

Marrëveshja në Bruksel/ Kush është deputeti i parë i cili largohet nga partia e Albin Kurtit

Shkruar nga Liberale
Marrëveshja në Bruksel/ Kush është deputeti i parë i

Mes kritikëve opozitarë për Albin Kurti, pakënaqësi ka pasur edhe ndër të vetët.  Deputeti Haki Abazi është i pari që ka vendosur të ndahet me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen. Këtë vendim Abazi e ka marrë pasi, sipas tij, Kurti ka vendosur të pranojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

"Z. Kurti, këtu më në fund ndryshojnë rrugët tona. Ti ke vazhduar në të njëjtën mënyrë si ata që janë o vend-konfidenciale. Edhe ata chipnin për 'fshisa kur pyeteshin për lisa'. Ju keni pranuar Komunitetin dhe jeni deklaruar në mënyrën më pasinqertë! Sa autentike, aq edhe semantike por hipokrizi par-ekselencë. “Së paku do e thojë hapur e në sy që e ke të drejtë ose të refujoje me krejsi. Ju keni rënë dakord për një marrëveshje kornizë që ka dy elemente themelore për Kosovën. Një, konzervimi i rolit specifik të Kishës Serbe kundrejt komunitetit të tirave fetare dhe dy, asociacionit apo jajiedas së komunave me pelejire Serbe.

Dmth z. Kurti ju jeni continuësia e së kapeteve, ju nuk jeni ndryshim. Lufta per eliminimin e njerezve potencial per te udhehequr vendin dhe ata i bene pushket dhe pushket dhe i derguan ne varr, Ju keni adoptuar luften speciale, ushtrine dhe Facebook dhe rrjetet sociale per te eliminuar, kush nuk i nenshtrohet liderit. supreme Ai është i rrethuar me njerëzit e pushteteve të kaluara, me çështje penale, nënshkrues të demarkacionit dhe marrëveshjeve të 2013 dhe 2015. Ai është aktivistë dhe përkrahës më të devotshëm dhe po i bron e po i mbanë afër popullit dhe të korruptuar, ata. që e shkatërruan urbanizmin, privatizuan e përfituan, dhanë leje për kompensim me vila", shkruan Abazi në Facebook.

Kjo nuk është përplasja e parë mes tyre. Abazi ka qenë kritik edhe më parë ndaj partisë Vetëvendosje, ndërsa janë përplasur edhe për çështjen Dehari.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH