Aktualitet

Mark Marku: PD të tregojë si mbrohet vota, të nisin protestat!

Shkruar nga Liberale
Mark Marku: PD të tregojë si mbrohet vota, të nisin protestat!

Deputeti i PD në Lezhë Mark Marku ka kërkuar në mbledhjen e sotme të thirrur nga kryedemokrati Lulzim Basha, kërkoi që kjo parti të nisë protestat popullore. Sipas Markut kjo është një mënyrë se si PD do të tregojë se si e mbron votën.

“Duhet të lemë procedurat, ka ardhur koha të tregojmë si e mbrojmë ne votën. Duhet të nisim protestat popullore. Duhet të përdoret çdo formë. Nuk është kontradiktor qëndrimi ynë që edhe të mos njohim zgjedhjet edhe të futemi në parlament?” ka thënë Marku.

Ndërkohë kreu demokrat Lulzim Basha ka thënë se do të vijojë takimet në terren dhe se PD sot sipas tij është më e fortë se kurrë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH