Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Mandat i ri, qeveri e vjetër

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Mandat i ri, qeveri e vjetër

Me 12 ministre në kabinetin e ri, qeveria Rama 3 dominohet nga gratë.

Megjithatë, prezantimi i qeverisë së re nuk solli të papritura me pak largime dhe shumë konfirmime në detyrë.

Disa ministra të larguar marrin poste brenda PS-së, ndërsa anëtarët senior të vendosur në fund të listave zgjedhore kandidohen për kryesinë e partisë.

Për më tepër shfletoni Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH