Aktualitet

Manastirliu: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Shkruar nga Liberale
Manastirliu: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Gjatë 24 orëve të fundit në Tiranë, nuk është regjistruar asnjë i infektuar me COVID-19.

Këtë gjë e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në “Twitter”.

Aktualisht në kryeqytetin shqiptar ka 36 raste aktive me virusin, ndërsa në të gjithë vendin, personat e infektuar janë 127.

Sakaq, në një postim të dytë po në “Twitter”, Manastirliu ka treguar se si po vijon ecuria e vaksinimeve në vendin tonë. Aktualisht nga të dhënat e publikuar nga ministrja, Shqipëria, është në kuotën e 871.421 vaksinimeve të kryera.

Vlen për t’u theksuar se Shqipëria, ka siguruar doza të ndryshme vaksinash, e këtë përmendim ato të prodhuara nga kompanitë farmaceutike, Pfizer, Sputnik V, Sinovac dhe AstraZeneca.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1204137,1204138"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH