Kryesore

Mali i Zi heq orën policore për festat e fundvitit

               Publikuar në : 21:28 - 23/12/20 liberale

Ndërkohë që shumica e shtetve evropiane kanë vendosur masa shumë të forta për festat e fundvitit për shkak të pandemisë, Mali i Zi ka shkuar kundër rrymës duke bërë të kundërtën.

Nisur nga shifrat disi të përmirësuara nga koronavirusi në ditët e fundit, autoritetet në Malin e Zi kanë vendosur që të shfuqizojnë orën policore nga ora 22:00- 05:00 për festën e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Ndalimi i trafikut ndërmjet qyteteve për fundjavë mbetet në fuqi, nga e premtja në 22:00 deri të hënën në 05:00 të mëngjesit.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back