Aktualitet

Makina përfundon në përrua në aksin Librazhd-Elbasan

               Publikuar në : 17:29 - 04/03/21 liberale

Në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan një automjet si pasojë e qarkullimit me shpejtësi tej normave të lejuara ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në “Përroin e Babjes”.

Si pasojë e aksidentit fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar. Automjeti sipas dëshmitarë ka pësuar dëmtime të shumta pasi është rrokullisur të paktën 10 metra poshtë rrugës.

Nxjerrja e automjetit nga shtrati i përroit është bërë me vështirësi, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Drejtuesi i automjetit, sipas burimeve nga vendngjarja, është hedhur gjatë kohës që ka dalë jashtë korsisë së rrugës.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back