Showbiz

Vetëvrasja e 41 vjeçares/ Reagimi i personazheve publikë, thirrje Ramës: Tmerr, vrasësit e kohëve moderne kanë “armë”, tastierat”

Shkruar nga Liberale
Vetëvrasja e 41 vjeçares/ Reagimi i personazheve publikë,

Moderatorja Arbana Omani i ka bërë thirrje publike Edi Ramës që të mbyllë platformën e Tik Tok.

“Tmerr, vrasësit e kohëve moderne kanë “armë”, tastierat, por janë gjithmonë vrasës. Mbylleni këtë dreq Tik Toku. Tani!”, shkruan Osmani krahas lajmit duket etiketuar kreun e qeverisë, Edi Rama.

Opinioni publik reagoi menjehere ndaj ngjarjes se rëndë qe tronditi Durrësin, ku një 41-vjeҫare, nënë e tre fëmijëve pas bullizimit ne Tik-Tok, i dha fund jetës, duke pirë fotoksinë.

Gruaja u bullizua nga koleget e saj. Përdoruesit e papergjegjshem te internetit, Osmani i konsideron “vrasës” të kohëve moderne.

Burime nga policia e Durrësit, thanë se 41-vjeҫarja kishte denoncuar rreth një vit më parë në polici, se persona të paidentifikuar i kishin hapur adresë fallco me identitetin e saj dhe e përdornin për ta bullizuar. Sipas policisë, ajo ishte shumë e shqetësuar për këtë situatë në të cilën ndodhej.

Mësohet se në datën 2 janar, Bedrie Loka nënë e tre fëmijëve i dha fund jetës duke pirë fostoksinë. 41-vjeҫarja nga Vadardha Sukth, ishte punonjëse në një kompani fasonerie në zonën e Fllakës. Dyshohet se kanë qenë koleget e saj aro që kanë hapur adresën në rrjetet sociale, për ta denigruar.

Aktualisht po merret ne pyetje i gjithë personeli, me qëllimin te zbulohet se kush e hapi adresën fallco. Materialet në lidhje me veprën e dyshuar penale “shkaktim vetëvrasjeje” do t’i kalojnë Prokurorisë për hetime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH