Magazinë

U shtir si prift, homoseksuali që kurorëzoi në Tiranë martesën lesbike

Shkruar nga Liberale

U shtir si prift, homoseksuali që kurorëzoi në Tiranë

Dy ditë më parë, Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i së njëjtës gjini, u martuan në tarracën e bashkisë së Tiranës.

Mirëpo, duket se ‘prifti’ që i lidhi në martesë nuk është aspak i tillë, por është një homoseksual, që mesa duket erdhi të na hidhte hi syve duke u shtirur si prifti që bekon “martesat”. Bëhet fjalë për Andrew Fitcher.

Dailyrecord.ci.uk shkruan se ai ishte një shërbëtor i pëlqyer në kishën e tij, punonte si këshilltar duke i shërbyer komunitetit të tij lokal dhe zotëronte një shtëpi që ndante me gruan e tij, djalin e vogël dhe Labradorin e tyre.

Por ai gjithmonë ndjente se diçka i mungonte në jetën e tij, përpara se të kuptonte se identifikohej si homoseksual. Kur ai e kuptoi se ishte homoseksual pas disa vitesh të martuar me gruan e tij humbi punën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH