Sport

EURO 2024/ Publikohen FORMACIONET zyrtare Francë-Holandë, Mbappé në stol

Shkruar nga Enkeleda Stafa

EURO 2024/ Publikohen FORMACIONET zyrtare Francë-Holandë,

Kylian Mbappé është lënë jashtë formacionit parë të Francës për ndeshjen e mbrëmjes sëmsotme në Kampionatin Evropian me Holandën. Por ai është në mesin e zëvendësuesve.

Mbappé nuk ishte i sigurt se do të startonte të premten titullat pasi theu hundën të hënën në fitoren hapëse 1-0 ndaj Austrisë.

Mbappé u stërvit me maskë të enjten dhe trajneri Didier Deschamps dukej optimist se sulmuesi i tij do të ishte në gjendje të luante.

Por Deschamps me sa duket vendosi se nuk ia vlente të rrezikonte kundër Holandës, duke ditur forcën fizike të mbrojtësve holandezë, ndaj ai ka vendosur ta nisë kështu rreshtimin e lojtarëve të tij.

EURO 2024/ Publikohen FORMACIONET zyrtare Francë-Holandë,

Përshtati për Liberale: ENKELEDA STAFA

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH