Sport

“Wenger më donte mua, Messin dhe Fabregasin së bashku te Arsenali”, Pique habit me deklaratën

Shkruar nga Liberale

“Wenger më donte mua, Messin dhe Fabregasin së bashku te

Legjenda e Barcelonës, Gerard Pique ka konfirmuar se Arsenali ishte afër nënshkrimit të tij përpara se të transferohej te Manchester United.

Pique ka thënë se ish-trajneri i Topçinjve, Arsene Wenger, gjithashtu u përpoq të transferonte Lionel Messin në Emirates.

“I pari ishte Cesc që shkoi në verën para se të largohesha për të shkuar në Manchester United”, ka thënë fillimisht Pique për BBC Five Live.

“Pastaj Arsene erdhi për të nënshkruar me mua. Në atë kohë Arsenali nuk donte të hynte në një luftë të madhe me Barcelonën sepse ata tashmë e morën Cesc”.

“Pra, ata po përpiqeshin të arrinin një marrëveshje me Barcelonën dhe u desh më shumë kohë se sa donim, kështu që Manchester United mbërriti dhe tha, “Dëgjo, ne të duam ty, le të marrim një vendim tani”, dhe unë vendosa të shkoj atje”.

Pique më pas vazhdoi duke treguar se trajneri legjendar francez e donte edhe Messin.

“Është e vërtetë që më vonë mendoj se Arsene gjithashtu u përpoq të nënshkruante Messin – por ai nuk pati asnjë shans”.

“Pra, atëherë pjesa e mirë e kësaj është që të gjithë ne u kthyem në Barcelonë, luajtëm përsëri së bashku për ekipin e parë të Barcelonës”, përfundoi spanjolli. 

Poll
SHQIPENGLISH