Sport

VIDEO/ Skena të turpshme, ja çfarë bënë tifozët serbë në Gjermani, përleshen me policinë

Shkruar nga Liberale
VIDEO/ Skena të turpshme,  ja çfarë bënë tifozët

Skenat e turpshme ndodhën nga tifozët serbë përpara ndeshjes së mbrëmjes me Danimarkën.
Në Mynih, huliganët serbë kanë thirrur në kor emrin e presidentit rus, Vladimir Putin, në mënyrë për të provokuar gjermanët.

Më pas, një përleshje e ashpër ka ndodhur mes tyre dhe policisë gjermane, duke krijuar trazira në rrugët e Mynihut.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH