Sport

Vendimi final/ Barcelona ndan mëndjen për Xavin

Shkruar nga Liberale

Vendimi final/ Barcelona ndan mëndjen për Xavin

E ardhmja e Xavi Hernandez si trajner i Barcelonës ka qenë një pikë e madhe diskutimi gjatë muajve të fundit, dhe veçanërisht në ditët e fundit.

Në janar, ai njoftoi synimin e tij për t’u dorëhequr në fund të sezonit, por tani duket i vendosur ta anulojë atë vendim në mënyrë që të qëndrojë për sezonin 2024-2025.

E ardhmja e Xavit është dukur më e dyshimtë pas një takimi me hierarkinë e Barcelonës të mërkurën.

Megjithatë, një takim dytësor duket se ka qenë më i frytshëm, pasi Fabrizio Romano tani po raporton se 44-vjeçari ka arritur një marrëveshje për të përmbushur pjesën e mbetur të kontratës së tij, e cila skadon verën e ardhshme.

Më tej në raport thuhet se presidenti i Barcelonës, Joan Laporta do ta bëjë publik lajmin të enjten, në të cilën pikë do të shpjegojë procesin e vendimmarrjes që ndodhi gjatë kësaj situate të tensionuar.

Duket se gjërat do të marrin fund shumë shpejt.

???? BREAKING: Xavi has decided to change his mind and STAY as Barcelona manager!

After tonight’s meeting and Laporta insisting for him to stay, Xavi accepts Barça conditions and will continue as head coach.

Formal steps to follow. pic.twitter.com/uVShukTnRO

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) April 24, 2024

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH