Sport

UEFA nxjerr cmimet e ndeshjeve të europianit/ Sa duhet të shpenzojmë për të ndjekur kombëtaren?

Shkruar nga Liberale

UEFA nxjerr cmimet e ndeshjeve të europianit/ Sa duhet të

Sipas çmimeve të përcaktuara nga UEFA, biletat për ndeshjet e fazës finale të Euro 2024 në Gjermani nisnin nga 30 euro, deri te më të shtrenjtat, me kosto 400 euro.

Mënyra e shpërndarjes së biletave, UEFA 10 mijë bileta për federatat, FSHF e mohoi

Biletat e Euro 2024, rezultatet e shorteut të UEFA zhgënjejnë shqiptarët
Çmimi më i lirë ishte padyshim ai për kategorinë “Tifozët të parët”, më saktësisht në tribunat pas portave. Më pas, biletat e kategorisë së parë kushtonin 60 euro, kategoria e dytë 150 dhe kategoria e tretë 200 euro.

Vendet primare në tribunat qendrore në dy anët e fushës kishin kosto 400 euro. Kërkesa për bileta në mbarë Europën ka qenë mjaft e lart, me UEFA-n që kishte marrë 30 milionë aplikime nga tifozët.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH