Sport

FOTO/ “Tifozja më… ” e Europianit është një shqiptare e divorcuar dhe bën tifo për Kombëtaren!

Shkruar nga Liberale

FOTO/ “Tifozja më… ” e Europianit është

36-vjeçarja ishte në stadium me djalin e saj, në ndeshjen Kroaci-Shqipëri, dhe është konsideruar si tifozja më seksi e Euro 2024, sipas The Sun.

Ajo ka pozuar me një bluzë të kuqe dhe pantallona të zeza teksa bëri me duar simbolin e shqiponjës dy krenare me djalin e saj.

Modelja është ish-bashkëshortja e ish-futbollistit Blerim Dzemaili.

FOTO/ “Tifozja më… ” e Europianit është

Por marrëdhënia e saj u përkeqësua në vitin 2017.

Duke folur në emisionin televiziv italian Le Capitaine, ajo tha në mënyrë kontroverse: “Seks para ndeshjeve? Futbollistët nuk janë dashnorë të mëdhenj. Ata preferojnë ta bëjnë vetë”.

FOTO/ “Tifozja më… ” e Europianit është

Më pas dyshohet se ish-mesfushori i Boltonit dhe Napolit bëri kërkesë për divorc menjëherë dhe kërkuan që Erjona të mos përdorte mbiemrin e tij.

Ajo dhe Blerim Dzemaili thuhet se u divorcuan në fillim të vitit 2018.

FOTO/ “Tifozja më… ” e Europianit është

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH