Sport

Sebastian Vettel rikthehet në Formula 1? Komenton edhe situatën e Lewis Hamilton

Shkruar nga Liberale

Sebastian Vettel rikthehet në Formula 1? Komenton edhe situatën e

Sebastian Vettel, që u shpall katër herë kampion bote në Formula 1, ka thënë se është takuar me shumë ekipe.

Vettel që njoftoi tërheqjen e tij në vitin 2021, bëri një deklaratë për Sky Sports për të ardhmen e tij, ka tha se është takuar me shumë ekipe dhe mund të kthehet në Formula 1.

“Unë po takohem me shumë njerëz sepse i njoh, por jo për një çështje specifike. Më shkon në mendje, por nuk është ky mendimi final”.

“Jam takuar me shumë shefa të ekipeve, jo vetëm për garat. Nuk ka zhvillim konkret”, ka thënë gjermani.

Në fund ai u ndal dhe foli për vendimin e Lewis Hamilton, që do të largohet nga Mercedes në fund të sezonit, për të kaluar te Ferrari.

“Siç mund ta imagjinoni, edhe unë isha shumë i befasuar. Por është emocionuese. Është e qartë se ai po kërkon një sfidë të re. Do të jetë ndryshe ta shohësh atë në një ekip tjetër”, ka thënë Vettel. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH