Sport

Rubin Hebaj shpallet futbollisti i vitit në Uzbekistan

Shkruar nga Liberale

Rubin Hebaj shpallet futbollisti i vitit në Uzbekistan

Rubin Hebaj është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2023 në Uzbekistan. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen me ekipin e Andijan duke shënuar 14 gola e 3 asiste në 27 ndeshje të zhvilluara këtë vit.

Bomberi 25-vjeçar u largua nga Teuta në shkurt të 2023-shit dhe firmosi në Uzbekistanin e largët ku ka gjetur formën e jetës. Ish-futbollisti i Vllaznisë, Partizanit e Shkëndijës është kthyer në protagonist absolut për skuadrën e tij si dhe në kampionatin vendas.

I vetëm ia doli të mbantë ekipin në vendin e 7-të dhe merkato pritet ta shoh atë në një klub më të madh për të synuar trofe.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH