Sport

Rikthimi i bujshëm i Skukës, Partizai i bën një “dhuratë” Orges Shehit

Shkruar nga Liberale
Rikthimi i bujshëm i Skukës, Partizai i bën një

Partizani ka zyrtarizuar rikthimin e Xhuliano Skukës deri në fundin e këtij sezoni.

Edhe pse kaloi me shumë bujë në Francë për një shifër rekord, mbi 1 milion euro, Skuka nuk gjeti hapësitat e nevojahme. Në vigjilje të pjesës së dytë të këtij sezoni, të kuqtë dhe Metz kanë gjetur dakordësinë për huazimin e dibranit.

Rikthimi i Skukës duket si një dhuratë për trajnerin e sapoemëruar, Orges Shehi.
"Partizani me kënaqësi zyrtarizon rikthimin e Xhuliano Skukës. Klubi dhe Metz kanë arritur marrëveshjen mes tyre për huazimin e sulmuesit 25 vjeçar te kampionët. Skuka do të jetë pjesë e të kuqve deri në përfundim të sezonit 2023-2024 duke konfirmuar se Partizani mbetet zgjedhja e parë në Shqipëri", njofton klubi i kuq.

Xhuliano Skuka firmoso për tre sezone me Metz.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH