Sport

Rei Manaj shënon një tjetër supergol në Turqi, ylli shqiptar ekspert i goditjeve të dënimit

Shkruar nga Liberale

Rei Manaj shënon një tjetër supergol në Turqi, ylli shqiptar

 

Rei Manaj është njeriu i momentit te Sivaspori në Turqi, me sulmuesin shqiptar që tundi rrjetën për herë 13-të në Superligën Turke dhe 17-të në sezon.

 

Në sfidën me Hatajsporin në transfertë, 26-vjeçarit i mjaftuan vetëm 18 minuta për të kaluar në avantazh skuadrën e tij me një supergol nga goditja e dënimit.


Kjo ishte hera e dytë radhazi që Manaj e tund rrjetën nga goditja e dënimit, pasi në të njëjtën mënyrë shënoi dhe në takimin e fundit kundër Rizespor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH