Sport

Real Madrid në finalen e madhe të Champions, për trofeun e 15-të në histori përballë Borusia Dortmund

Shkruar nga Liberale
Real Madrid në finalen e madhe të Champions, për trofeun e


Borusia Dortmund dhe Real Madrid do të diskutojnë finalen e madhe në Londër më 1 qershor.

Pas Borusia Dortmund që mundi në gjysmëfinale PSG-në, Reali i Madridit dhe Bayerni i Mynihut diskutuan mbrëmjen e sotme në një mbrëmje magjike biletën tjetër në finalen e madhe të Champions League.
Real Madrid përmbysi golin e Bajern në pjesën e dytë dhe fitoi 2-1, ndërsa ndeshja e parë në Allianz Arena kishte përfunduar në 2-2.

Davies shënoi për Bajern në '68 por Joselu në '88 dhe kohë shtesë përmbysi shifrat dhe i siguroi finalen e madhe skuadrës më të sukseshme në historinë e Champions.

Bajern iu anulua një gol i diskutueshëm në minutën e fundit shtesë.

Real Madrid e ka fituar 14 herë trofeun, ndërsa Dortmund do të luajë për trofeun e dytë në histori.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH