Sport

Po këta kush janë?/ Klubi i ‘panjohur’ turk synon ta transferojë Luka Modrici

Shkruar nga Liberale

Po këta kush janë?/ Klubi i ‘panjohur’ turk synon ta

Luka Modric duket i sigurt se do ta përfundojë kohën e tij në Real Madrid këtë verë dhe ofertat e shumta nuk mungojnë.

Modric pritet të ndryshojë modelin e tij nënshkrimit të zgjatjes së kontratës një vjeçare pasi ai kërkon një sfidë të re larg Madridit.

Reprezentuesi kroat përflitet se është i mërzitur nga mungesa e tij e kohës së lojës në skuadër në muajt e fundit me raportet kontradiktore për marrëdhënien me Carlo Ancelottin.

Ancelotti ka hedhur poshtë vazhdimisht thashethemet për një përçarje mes tyre me përvojën e Modric ende të paçmueshme për skuadrën e tij.

Megjithatë, përpara largimit të tij, yllit me përvojë nuk i mungojnë ofertat, pasi është lidhur me klubet nga Arabia Saudite, SHBA-ja dhe një rikthim të mundshëm te ish-skuadra e tij, Dinamo Zagreb.

Modric do të vlerësojë opsionet e tij pasi të jetë kapiten i Kroacisë në Euro 2024, por raportet e fundit nga Mundo Deportivo tregojnë se një kalim në Turqi është gjithashtu i mundur.

Ish-ylli i Barcelonës dhe Atletico Madridit, Arda Turan është i prirur ta sjellë atë në ekipin Eyupspor, pasi e drejtoi klubin drejt inkuadrimit të parë ndonjëherë në Superligën Turke këtë muaj.

Turan ëndërron shumë dhe mendon seriozisht të inkorporojë yllin kroat duke i ofruar një kontratë të majme. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH