Sport

Olympiacos-Fiorentina, ultrasit grekë shkaktojnë tension në tribuna. Tmerr pranë familjeve të lojtarëve italianë: çfarë ndodhi

Shkruar nga Liberale

Olympiacos-Fiorentina, ultrasit grekë shkaktojnë tension në

Momente ankthi për lojtarët e Fiorentinës që iu afruan tribunës për të kuptuar se çfarë po ndodhte

Finalja e Konferencës së Ligës mes Fiorentinës dhe Olympiacos është në barazim pa gola, por në mungesë të golit ultrasit grekë duket se janë kujdesur për të ngritur temperaturat.

Në fund të pjesës së parë, tifozët bardhekuq pushtuan pjesën e stadiumit kushtuar fiorentinëve dhe krijuan incidente. Policia ka hyrë në aksion, duke krijuar një kordon që ndau dy grupet, dhe duke rivendosur rendin. Frikë e madhe në fushë dhe sidomos tek lojtarët e violës që menjëherë vrapuan poshtë tribunës së bashku me anëtarët e pankinës për të ndihmuar në qetësimin e gjërave.

Pas fishkëllimës së dyfishtë të arbitrit, një grup tifozësh të OIympiacos iu afruan tifozëve të Fiorentinës, duke ndezur shkëndijat me ta. Policia ka ndërhyrë për të rivendosur qetësinë, për shkak se në atë zonë të tribunës ndodhen familjarët e lojtarëve të violës. Për këtë arsye, disa lojtarë si Dodò madje u ngjitën në tribuna për të qetësuar situatën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH