Sport

Notat e lojtarëve, Poloni 1-3 Austri, ja kush u shpall ylli i takimit

Shkruar nga Liberale

Notat e lojtarëve, Poloni 1-3 Austri, ja kush u shpall ylli i takimit

Austria ka shënuar fitore ndaj Polonisë me rezultat 3-1 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve, në kuadër të Grupit D në EURO 2024.

Gernot Trauner, Christoph Baumgartner dhe Marko Aranutovic i shënuan golat për austriakët, ndërsa Krzysztof Piateku shënoi për polakët.

Polakët kishin notë të përgjithshme prej 6.69, ndërsa austriakët kishin notën 7.17.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Marcel Sabitzer me notën 8.0, ndërsa u vlerësua lartë edhe Christoph Baumgartner me notën 7.7.

Te polakët Piatek kishte notën 7.3, ndërsa më i dobëti në fushë ishte mbrojtësi Paëel Daëidoëicz me notën 6.1.

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH