Sport

Nënshkroi me Realin por shihet në Barcelonë duke dhënë autografe! Çfarë po ndodh me Mbappe?

Shkruar nga Liberale

Nënshkroi me Realin por shihet në Barcelonë duke dhënë

 

Ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, është i diskutuar në botën e futbollit për shkak të një lëvizjeje të shumëpritur te Real Madridi që duket se është punë e kryer, por ai e ka kaluar këtë javë në Barcelonë.

Sulmuesi francez thuhet se kishte dy ditë pushime, të cilat i kaloi në Kataluni me bashkëlojtarin e tij Achraf Hakimi, duke shtuar edhe më shumë thashethemet për të ardhmen.


Sipas gazetës Mundo Deportivo, Mbappe u pa në Restaurante Botafumeiro, një vend luksoz ku drejtori sportiv i Barcelonës Deco është parë duke kryer biznes javët e fundit.

Ndërkohë gazeta Sport siguron se ai është parë duke shijuar një pjesë të jetës së natës në kryeqytetin katalunas gjatë dy mbrëmjeve të mëparshme.


Ajo që nuk ka dyshim është se Mbappe u pa në aeroport të mërkurën duke marrë lejen nga Barcelona, ​​teksa po përgatitej të fluturonte për në Francë.

Ai u pa duke nënshkruar autografe për fansat, por nuk pranoi t’u përgjigjej pyetjeve për të ardhmen e tij.

Raportet e fundit nga Spanja dhe Franca sigurojnë se Mbappe ka rënë dakord të bashkohet me Los Blancos dhe ajo që mbetet është që të negociohen detaje të vogla, duke përfshirë të drejtat e imazhit dhe praninë e tij në Lojërat Olimpike të Parisit këtë verë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH