Sport

Ndizet ndeshja/ Tronditet Arsenal, Bayern Munich shënon 2 gola ne 10 minuta

Shkruar nga Liberale

Ndizet ndeshja/ Tronditet Arsenal, Bayern Munich shënon 2 gola ne 10 minuta

Bayern Munich i ka barazuar shifrat në 1-1 në takimin e parë çerekfinale me Arsenalin në Ligën e Kampionëve.

Pasi Bukayo Saka realizoi një gol brilant në minutën e 12-të, Bavarezët filluan të këndellen.

Ishte Serge Gnabry, ai që shënoi në minutën e 18-të, me një asistim të Leon Goretzkas.

Padyshim se tani ndeshja është ndezur edhe më shumë, me dy skuadrat që po luajnë lojë të hapur. 

Në minutën e 32' Harry Kane shënon sërisht dhe e con Bayern ne avantazh.

Loja bëhet më e nxehtë se kurrë.

Poll
SHQIPENGLISH