Sport

Mund të përfundojë e treta në La Liga, ja sa para do të humbiste Barcelona në këtë rast

Shkruar nga Liberale

Mund të përfundojë e treta në La Liga, ja sa para do të

Barcelona aktualisht është e treta në renditjen e La Ligas, një pikë prapa Gironas së vendit të dytë dhe katërmbëdhjetë prapa kampionit Real Madrid.

RAC1 raporton se skuadra e vendit të dytë do të merrte shtatë milionë euro më shumë se skuadra që përfundon e treta.

Blaugranasit janë në një ferr financiar dhe ka shumë të ngjarë të duhet të shesin lojtarë nëse duan të blejnë të rinj.

Pra, një diferencë prej shtatë milionë euro është një punë e madhe – dhe duhet të motivojë Barçën që të kapërcejë rivalët e tyre vendas Gironan në tabelë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH