Sport

Mjafton goli i Bellingham, Anglia mund Serbinë dhe merr kryesimin e grupit C

Shkruar nga Liberale

Mjafton goli i Bellingham, Anglia mund Serbinë dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e ka nisur me fitore kampionatin europian që po zhvillohet në Gjermani.

‘’Tre Luanët’’ që janë edhe ndër favoritët kryesorë për të fituar Euro 2024, mundën minimalisht 1-0 Serbinë.

Goli i vetëm i takimit dhe vendimtari për tre pikët u shënua nga ylli i Real Madridit, Jude Bellingham.

Mesfushori i Realit shfrytëzoi mjaft mirë një krosim të Saka dhe shënoi me kokë.

Serbia në pjesën e dytë rriti nivelin e lojës dhe pati disa raste të mira por pa arritur dot të shënojë.

Me këtë fitore Anglia merr kryesimin e grupit C, pasi më herët Sllovenia dhe Danimarka barazuan 1-1.

Poll
SHQIPENGLISH