Sport

Mike Tyson sëmuret në avion, të vjella dhe marramendje...dhe pas dy muajsh ai premton të rikthehet në ring

Shkruar nga Liberale

Mike Tyson sëmuret në avion, të vjella dhe marramendje...dhe pas

Ish-kampioni i peshave të rënda do të përballet me boksierin -youtuber, Jake Paul, 30 vjet më i ri, më 20 korrik, në ditëlindjen e tij të 58-të. Ndeshja do të transmetohet drejtpërdrejt në mbarë botën nga Netflix

Mike Tyson, duke u ndjerë i sëmurë në aeroplan: "Vjellje dhe marramendje, ata pyetën nëse kishte një mjek në bord". Dhe pas dy muajsh ai do të kthehet në ring

Mike Tyson sëmuret gjatë fluturimit. Ish-kampioni i peshave të rënda kërkoi kujdes mjekësor ndërsa ishte në aeroplan duke udhëtuar për në Los Angeles të dielën. Tyson u ankua për të përziera dhe marramendje gjatë udhëtimit, duke detyruar stjuardesat të pyesnin nëse kishte një mjek në bord midis pasagjerëve. Sapo u ul në Los Anxhelos, 57-vjeçari u ndihmua nga urgjenca.

Sipas asaj që stafi i boksierit raporton për New York Post, ishte një lloj ulçere që shkaktoi sëmundjen e Tyson dhe ai tani është mirë.

Ish-boksieri u ndje i sëmurë rreth 30 minuta para uljes. Më tej, ndërhyrja e mjekëve të ndihmës së shpejtë shkaktoi një vonesë në zbarkimin e pasagjerëve për rreth 25 minuta, në një fluturim 2 orë me vonesë. Dëshmitarët përshkruan momentet e pasagjerëve kur ata u pyetën nga stjuardesat nëse kishte një mjek në aeroplan.  /Liberale.al/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH