Sport

Merret vendimi për Dani Alvesh/ Abuzoi me një vajze të re, ish-futbollisti i Barcelonës dënohet me..

Shkruar nga Liberale

Merret vendimi për Dani Alvesh/ Abuzoi me një vajze të re,

 

Ish-futbollisti i Barcelonës, Dani Alvesh është dënuar me katër vjet e gjysmë burg pasi u shpall fajtor për sulm seksual.

 

Gjykata e lartë e Katalonjës e shpalli atë fajtor për abuzimin ndaj një vajze të re në një klub nate luksoz në Barcelonë, natën e Vitit të Ri në dhjetor 2022. Ai gjithashtu është urdhëruar t’i paguajë viktimës 150 mijë euro nga gjykata.


Ish-mbrojtësi i djathtë 40-vjeçar u arrestua në janar 2023. Ai ka qenë i ndaluar që atëherë dhe kërkesa për lirim me kusht u refuzua pasi gjykata e konsideroi atë si rrezik për arratisje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH