Sport

Mbyllet historia e titullit të kampionatit, sytë nga kupa, në fushë zbresin Juventus-Lazio. Luftë për finalen

Shkruar nga Liberale

Mbyllet historia e titullit të kampionatit, sytë nga kupa, në

Çështja e titullit në Itali tashmë është një kapitull i mbyllur. Interi fitoi 2-1 në derbi ndaj Milan dhe koleksionoi kështu titullin numër 20-të në historinë  e klubit.

Por pas titullit tashmë vëmendja do të zhvendoset te Kupa e Italisë. Në mbrëmje do të luhet gjysmëfinalet e kthimit mes tyre. Në orën 21:00 në stadiumin “Olimpico” skuadra e Lazios dhe Juventusi do të bëjnë mes tyre llogaritë e kalimit në finale.

Dueli i parë mes tyre është fituar nga “Zonja e Vjetër” me shifrat 2-0, teksa skuadra e Elseid Hysajt do të synojë përmbysjen e madhe për të prekur finalen. Një ndeshje që premton spektakël dhe do të jetë e luftuar mes dy ekipeve deri në fund.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH