Sport

Liga e Konferencës, Fiorentina kalon në gjysmëfinale

Shkruar nga Liberale
Liga e Konferencës, Fiorentina kalon në gjysmëfinale

Fiorentinas i nevojitet kohë shtesë për të depërtuar murin e Viktoria Plzen , të shpëtuar në mënyrë të përsëritur nga portieri i saj Jedlička në kohën e rregullt.

Çekët gjithashtu mbeten me dhjetë lojtarë për shkak të kartonit të kuq ndaj Cadu (67′), por ata fundosen vetëm në kohën shtesë.

Nico Gonzalez  në minutën e 91′ dhe më pas Biraghi në minutën e 107′ shënojnë dhe çojnë rezultatin në 2-0 duke I dhënë CFiorentinës gjysmëfinalen e këtij kompeticioni europian.

Trajneri is kuadrës violë Italiano feston një tjetër arritje të madhe: do të sfidojë fituesin e çiftit Paok-Bruges.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH