Sport

Lamtumira e guximshme!  Mourinho fut në xhep 3.5 milionë Euro pa punuar, e ardhmja e tij pas largimit nga Roma  

Shkruar nga Liberale
Lamtumira e guximshme!  Mourinho fut në xhep 3.5 milionë Euro pa

 

Lamtumira në rrjetet sociale dhe tashmë gjashtë muaj me një rrogë të paguar. E kaluara e Mourinhos ishte plot ngjarje në krye të klubit dhe ditët e fundit, megjithatë, ai është detyruar t'u thotë lamtumirë lojtarëve dhe tifozëve pas vendimit të Friedkins. Pra, deri në qershor ai do të marrë 3.5 milionët eurot e fundit të mbetura në kontratën e tij, por gjithashtu mund të heqë dorë për të nisur një aventurë të re.

Siç raportohet në Angli, në fakt, janë gjashtë destinacione të mundshme për “Special One” në të ardhmen.

Gazeta e parë që u përpoq të hidhte dritë mbi të ardhmen e Jose ishte The Sun, e cila identifikoi një të dhënë të rëndësishme në disa nga fjalët e tij të 13 viteve më parë. Në një intervistë për Sport Illustrated, Mourinho tha këto fjalë: “Unë e shoh veten duke stërvitur një ekip, ekipin kombëtar ose duke ndihmuar futbollin të rritet në Shtetet e Bashkuara. Teksa lodhem duke fituar në Evropë, ka diçka që dua të bëj. Dua të jem trajner i Portugalisë dhe të punoj në Amerikë ”. E ardhshmja, pra, për Specila One që mund të jetë në MLS .

Daily Mirror gjithashtu u përpoq të ofronte pesë opsione pak a shumë të besueshme për të ardhmen e Mourinhos. Një nga këto është Arabia Saudite, futbolli i së cilës dëshiron të rritet dhe po përpiqet të tërheqë emra të mëdhenj me qëllim për të rritur rezonancën e saj. Mourinho është i duhuri për ta dhe mundësia për të punuar me buxhete pothuajse të pakufizuara do t'i lejonte atij të stërvitet ashtu siç dëshiron. Vitin e kaluar ai tha se do të punonte në Gjirin Persik dhe herët a vonë do të shkonte atje. Një nga ofertat më të larta që ka marrë ndonjëherë një trajner ka mbërritur gjithashtu në tryezën e tij, e refuzuar nga I Veçanti.

Duke qëndruar në temën arabe, ekziston një ekip saudit që mund të përpiqet të bindë Specialen. Gjithashtu sipas Mirror është Newcastle , që do t'i lejonte atij të rikthehej në Premier League dhe të punonte në nivele të larta. Në periudhën e fundit ata kanë tërhequr emra të mëdhenj dhe punësimi i një trajneri me emër të madh mund t'i ndihmojë në transferime. Megjithatë, për momentin, Eddie Howe është në stolin e Magpies dhe një ndryshim i mundshëm në pankinë duhet të mendohet mirë.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH