Sport

Kupa e Shqipërisë, ekipet e kualifikuara në GJYSËMFINALE dhe oraret e përballjeve

Shkruar nga Liberale

Kupa e Shqipërisë, ekipet e kualifikuara në GJYSËMFINALE dhe

Në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, këta 4 ekipe kanë mundur të kualifikohen.

Kukësi, Egnatia, Vllaznia dhe Tirana do të bëjnë mes tyre llogaritë e trofeut.

Për të 4-ta këto skuadra nuk do të ketë pushim. Në fakt Kukësi do të sfidohet me Tiranën, ndërsa Egnatia do të përballet me Vllazninë, ku do të luftojnë për 2 biletat e finales së madhe.


Ekipet do të sfidohen në mesjavë, ku të mërkurën do të zbresin në fushë për të kërkuar edhe fitoren. Të dyja ndeshjet do të luhen në të njëjtën orë. Në orën 15:00 do të luhet paralelisht në Kukës dhe Rrogozhinë.

KUPA E SHQIPËRISË FAZA GJYSMËFINALE:


Kukësi-Tirana                                           03.04.2024         15:00

Egnatia-Vllaznia                                       03.04.2024         15:00

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH