Sport

Ku mbeti Reali? Agjentët e Mbappe takohen me gjigandin e Premier League, flitet për një transferim tek...

Shkruar nga Liberale

Ku mbeti Reali? Agjentët e Mbappe takohen me gjigandin e Premier League,

Shënjestra e Real Madridit, Kylian Mbappe, duket se është afër një transferimi në kryeqytetin spanjoll, pasi u bë publike se ai nuk do të rinovonte kontratën me Paris Saint-Germain.

Ka ende disa detaje për të rënë dakord me Los Blancos, siç është pjesëmarrja e tij në Lojërat Olimpike.

Mbappe thuhet se mohoi se ishte arritur një marrëveshje me Real Madridin gjatë një pritjeje me emirin e Katarit dhe kryeministrin francez Emmanuel Macron, por pasi nëna dhe agjenti Fayza Lamari mbërritën në Madrid për të bërë disa kërkime për një shtëpi, duket se marrëveshja është në fazat përfundimtare.

Sidoqoftë, eksperti i Ligue 1, Jonathan Johnson, ka zbuluar për Caught Offside se agjentët e Mbappes janë takuar me Manchester Cityn për një marrëveshje të mundshme.

Në vend që të konsiderohej seriozisht një lëvizje në Ligën Premier, qëllimi ishte të shihej se çfarë do të ishin të gatshëm të ofronin konkurrentët e Real Madridit, si një mjet pazaresh në negociatat me Los Blancos.

Kjo mund të jetë kyçe për sa i përket të drejtave të imazhit ose Olimpiadës, në të cilën Mbappe ka shprehur dëshirën për të qenë në qytetin e tij të lindjes, Paris këtë verë.

Megjithatë, ai bie ndesh me planet fitimprurëse të turneut parasezonal të Real Madridit, të cilat pa dyshim do të rriteshin nga prania e tij. Do të ishte një tronditje nëse Mbappe do t’i mohohej Olimpiada, pasi do të shkatërroheshin marrëdhëniet dypalëshe. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH