Sport

Kritikat kundër Hysajt, reagon mbrojtësi kuqezi: U kërkoj ndjesë tifozëve, por kush më njeh…

Shkruar nga Liberale

Kritikat kundër Hysajt, reagon mbrojtësi kuqezi: U kërkoj

Fajtori i golit të dytë të Italisë në ndeshjen kundër Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, ka qenë qendra e vëmendjes së memeve me veprimet e tij qesharake gjatë ndeshjeve të fundit të kuqezinjve, që na kanë kushtuar shumë.

Jo vetëm shqiptarët, por tani atë kanë filluar ta kritikojë e gjithë Europa, për rastin e fundit, në golin e Barales, ku shkodrani uli kokën duke lejuar topin të depërtojë dhe të shkojë në rrjetë.

Për këtë arsye Hysaj ka reaguar me anë të një story në profilin e tij zyrtar në “Instagram”, ku i ka kërkuar falje të gjithve për veprimin:

Kritikat kundër Hysajt, reagon mbrojtësi kuqezi: U kërkoj

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH