Sport

Kategoria Superiore/ Kalendari i ndeshjeve të javës së 29-të të Superiores

Shkruar nga Liberale

Kategoria Superiore/ Kalendari i ndeshjeve të javës së 29-të

Superioja kthehet këtë fundjavë, për të luajtur javën e 29-të saj. Pas rreth 2 javëve puthim për shkak të ndeshjeve të ekipeve kombëtare, gjithçka do i lërë radhën spektaklit të Superiores.

Të pestë takimet do të luhen në dy ditë, konkretisht ditën e premte dhe të shtunë. Të parët në fushë zbresin Egnatia dhe Kukësi më 29 mars.


Po në këtë ditë, Tirana pret Teutën dhe Vllaznia skuadrën e Erzenit.

Javën e 29-të e mbyllin dy sfida të tjera interesantë. Laçi dhe Partizani do masin forcat në stadiumin e kurbinasve, ndërsa Dinamo dhe Skënderbeu më vonë do mbyllin gjithë javën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH