Sport

Juventus shkarkon Massimiliano Allegrin

Shkruar nga Liberale

Juventus shkarkon Massimiliano Allegrin

Massimiliano Allegri nuk është më trajner i Juventusit.

Dy ditë pas fitores së Kupës së Italisë ndaj Atalantës, klubi i Juventusit zgjodhi t'i japë fund marrëdhënies me trajnerin toskan.

Vendimi vjen pas një takimi që filloi pasditen e së premtes në selinë e "Zonjës së Vjetër" dhe ku përfshiu ish-trajnerin, Giuntolin dhe drejtuesit e lartë të klubit.

Dy ditë para përfundimit të kampionatit, përfundon epoka e dytë e Allegrit në krye të Juventusit, e cila filloi në maj 2021 me vullnetin e saktë të Andrea Agnelli.

Thiago Motta, trajneri i Bolognas është në "top" për të qenë drejtuesi i stolit të Juves për sezonin e ri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH