Sport

Ja se si tifozët gjermanë bëjnë biznes me lojtarët e Kombëtares shqiptare

Shkruar nga Liberale

Ja se si tifozët gjermanë bëjnë biznes me lojtarët e

Një grup i madh tifozët gjermanë, kanë surprizuar Kombëtaren shqiptare, teksa kanë ndjekur në masë stërvitjen e Shqipërisë. 

Arsyeja? Gazetari Glend Tafaj zbulon nga kampi stërvitor i kuqezinje se prezenca e gjermanëve në stërvitjen e kuqezinjve nuk ka lidhje me tifozerinë, por me përfitimet ekonomike.  

Bëhet me dije se gjermanët kanë figurina të lojtarëve tanë dhe i kërkojnë lojtarëve kuqezinj, autografe, ose siglime, firma.  

Këto figurina të firmosura nga lojtarët e kombëtares shqiptare më pas i shesin në treg. Madje gjatë një rasti që isha prezent, një nga futbollistët tanë e pyeti se për çfarë i duheshin firmat pasi për personin që kërkonte firma, ai kishte firmosur tashmë 8 herë. Një gjetje vertëtë gjeniale kjo e tifozëve gjermanë. 

Poll
SHQIPENGLISH