Sport

Italia përballet me Zvicrën në raundin tjëter, Spalletti: Jemi nën nivelin e duhur

Shkruar nga Enkeleda Stafa

Italia përballet me Zvicrën në raundin tjëter, Spalletti:

Italia do të sfidojë Zvicrën në fazën e 16-të të Euro 2024. Pas vendit të dytë të arritur në Grupin B, Azzurri i Spallettit tashmë po përgatitet të jetojë pritjen për fazën kualifikuese të turneut. Zvicër-Itali do të luhet të shtunën më 29 qershor me fillim në orën 18:00 në Olympiastadion të Berlinit.

Luciano Spalletti është ende plot adrenalinë në fund të ndeshjes, duke folur për Sky mbi një vëzhgim të gazetarit Paolo Condò, në studio së bashku me Fabio Capello, në lidhje me qëndrimin e Italisë në pjesën më të madhe të ndeshjes kundër Kroacisë.

Trajneri nuk është dakord dhe e kthen vëmendjen tek ajo që është bërë ose më mirë nuk është bërë nga lojtarët në fushë: "Maturi? Por çfarë maturie? Jemi nën nivelin standard, në pjesën e parë humbëm topa që nuk mund të humbeshin. Sot ne ishim kryesisht të ndrojtur, atëherë mendoj se duhet të luajmë me 3 ose 4, por ne luajmë në të dyja mënyrat, nuk ka të bëjë fare me formacionin.

Përshtati për Liberale: ENKELEDA STAFA

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH