Sport

Italia fitoi 2-1 përballë Shqipërisë në Dortmund, Spalletti i pakënaqur: Duhet të shënonim golin e sigurisë

Shkruar nga Liberale
Italia fitoi 2-1 përballë Shqipërisë në Dortmund,

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti, pas fitores 2-1 ndaj kuqezinjve në Dortmund, me tre golat e ndeshjes që u realizuan në 15 minutat e pjesës së parë, u shpreh se skuadra e tij kishte shumë mundësi për ta mbyllur takimin, teksa në pjesën e dytë, lojtarët italianë duhet të krijonin më shumë hapësira.

Kemi pasur momente shumë të mira, por duhet të na çonin diku. Si qëllim në vetvete nuk kanë asnjë dobi, sepse kemi pasur mundësi ta mbyllnim disa herë ndeshjen. Por nuk kemi shkuar në drejtimin që të mbarojmë aksionin sa më shpejt.

Në pjesën e dytë ata bënë diçka më shumë, ne duhej të krijonim më shumë hapësira ​​dhe në vend të kësaj shpesh në rikthim ne futeshim në vijën e tyre mbrojtëse. Ndonjëherë ne duhet të jemi të qetë duke bërë gjëra”, tha Spalletti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH