Sport

Ish-superylli i WWE-së humb jetën pas disa goditjeve në tru

Shkruar nga Liberale

Ish-superylli i WWE-së humb jetën pas disa goditjeve në tru

Ish superylli i WWE , Virgil ka vdekur në moshën 61-vjeçare, disa javë pasi u raportua se ai pësoi ‘disa sulme në tru’, konfirmoi një zëdhënës i kompanisë për DailyMail.

Virgil, emri i vërtetë i të cilit ishte Michael Jones, mbahet mend më së miri për karrierën e tij në World Wrestling Entertainment gjatë viteve 1980 dhe 1990.

Sipas gjyqtarit Mark Charles III, Virgil vdiq të mërkurën, në mënyrë natyrore në një spital. Në vitin 2022, ylli u diagnostikua me çrregullime mendore dhe pësoi dy sulme.

Virgjili kishte momente të vështira në vitet e fundit. Në vitin 2021, ai u detyrua të krijonte një llogari në GoFundMe për të ndihmuar në pagesën e kujdesit të tij mjekësor. Ata që dhuruan më shumë se 25 dollarë do të merrnin një foto të nënshkruar.

Një faqe tjetër u krijua në vitin 2023 , ku ai u përpoq të mblidhte 400 dollarë për të paguar rrobat.

Sipas asaj faqeje, Virgil arkëtonte rreth 200 euro, gati 100 euro më pak se sa fitonte gjatë karrierës së tij të mundjes. Faqja gjithashtu thoshte se ai tani kishte përdorim të kufizuar të krahëve dhe dorës.

Virgil filloi në mundje pasi u takua me legjendën tjetër Tony Atlas në palestër në Pensilvani. Para kësaj, ai kishte qenë një mbrojtës për Universitetin Virginia Union, ku ai ishte gjithashtu një mundës amator.

Në vitin 2022, Virgil pohoi në një intervistë se kishte bërë seks me një milion gra gjatë jetës së tij.

Një vit më parë, ai i kërkoi Brooke Hogan, vajzës së Hulk Hogan, 30 dollarë për një foto dhe autograf.

Vdekja e tij vjen një ditë pas vdekjes së legjendës së mundjes dhe themeluesit të Katër Kalorësve, Ole Anderson. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH