Sport

Hidhet shorti i UEFA Nations League, Shqipëria shmang grupin e “ferrit”

Shkruar nga Liberale

Hidhet shorti i UEFA Nations League, Shqipëria shmang grupin e

Është hedhur pak më parë shorti i UEFA Nations League, ku Shqipëria është njohur me kundërshtarët që do të ketë në grup.

Ky short është hedhur në Paris dhe startoi në orën 18:00 si event për t’u njohur me përballjet e UEFA Nations League 2023-2024.

Shqipëria ndodhet në Ligën B, në grupin B1 dhe si kundërshtarë në grup do të ketë Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH