Sport

Haaland vjen në 2025, Barcelona gjen zëvëndësuesin e Lewandowskit

Shkruar nga Liberale

Haaland vjen në 2025, Barcelona gjen zëvëndësuesin e

Barcelona, një skuadër elitë e futbollit botëror, është fokusuar kohët e fundit e gjitha te skuadra e së ardhmes dhe përveç promovimit të talenteve të akademisë, por mendon edhe për pasuesin e denjë të Robert Lewandowksi-t.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle katalanasit ëndërrojnë që të Erling Haaland të bashkohet me ta në momentin që kontrata e sulmuesit polak të jetë drejt fundit.


Barça synon që të nisë sa më shpejt bisedimet për të bindur norvegjezin për këtë lëvizje, në mënyrë që Haaland të jetë pjesë e tyre në vitin 2025.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH