Sport

VIDEO/ Goli i Bajramit “çmend” komentatorin turk. Ja reagimi i tij!

Shkruar nga Liberale
VIDEO/ Goli i Bajramit “çmend” komentatorin turk. Ja reagimi

Një komentator turk që po transmetonte live ndeshjen nga stadiumi i Dortmundit, nuk e ka përmbajtur dot gëzimin kur Nedim Bajrami gjeti rrjetën vetëm pas 23 sekondash lojë ndaj Italisë.

“Lojtarët e Interit janë në njëmbëdhjetëshen e Italisë sonte. Kemi një gjuajtje me dorë të rrezikshme. Ndeshja nisi me gol. Minuta e parë ka gol pas një gabimi në gjuajtjen me dorë. Ky është goli më i shpejtë në historinë e europianëve. Jemi duke u bërë dëshmitarë të momenteve historike”, dëgjohet të thotë ai.

Goli i Bajramit ishte goli më i shpejtë në historinë e Europianit dhe nuk gëzoi vetëm shqiptarët.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH