Sport

FOTO/ Ndahet nga jeta ish-gjyqtari dhe vëzhguesi i njohur i futbollit shqiptar

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Ndahet nga jeta ish-gjyqtari dhe vëzhguesi i njohur i futbollit

Sporti shqiptar ditën e sotme është në zi. Ish-arbitri ka punuar për vite me radhë si vëzhgues i FSHF-së si dhe Drejtues i Kolegjiumit te Arbitrave Vlorë. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta është bërë i ditur nga Shoqata "Bashkimi i Arbitrave Shqiptar te Futbollit", duke i shprehur ngushëllime familjarëve.

“Dite e trishte per arbitrimin Shqiptar!

Eshte ndare sot nga jeta z.Tomor Hoxha!

Tomor Hoxha ka qene ish-arbiter, gjithashtu ka punuar per vite me radhe si vezhgues i FSHF-se si dhe Drejtues i Kolegjiumit te Arbitrave Vlore!

Shoqata "Bashkimi i Arbitrave Shqiptar te Futbollit" i shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes Hoxha, te afermve dhe miqve te tij.

Prehu ne paqe Tomor Hoxha!”, thuhet në postim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH