Sport

FOTO-LAJM: Festa dhe forca e një kombi, pas një goli!

Shkruar nga Liberale

FOTO-LAJM: Festa dhe forca e një kombi, pas një goli!

Shqipëria e mbylli në epërsi pjesën e parë ndaj Kroacisë, pas golit të Qazim Laçit.

Jo vetëm në rezultat, por edhe në lojë kuqezinjtë ishin bindës.

FOTO-LAJM: Festa dhe forca e një kombi, pas një goli!

Qazim Laçi është futur si lojtar zëvendësues dhe ka justifikuar besimin e trajnerit Silvijio.

Gëzimi i tij pas golit në Hamburg ndaj kundërshtarit ballkanas tregon forcën e një kombi, i etur për sukses ndërkombëtar.  

FOTO-LAJM: Festa dhe forca e një kombi, pas një goli!

Fitorja e mundshme ndaj Kroacisë i jep shanse Shqipërisë të shpresojë në kalimin historik të fazës së grupeve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH